Zimní KAL 2023/24

Po roce vás opět zveme ke společnému pletení svetru v rámci Zimního KALu 2023/24!

A protože tento rok pleteme s Caitlin Hunter, vybraly jsme pro společné pletení krásný vyplétaný svetr Easy V! 

Easy V se stal velmi oblíbeným kouskem napříč pletařskou komunitou, na Ravelry najdete přes 1300 projektů. Svetr je v původním provedení z příze tloušťky Worsted. Můžete plést ale i tenčí variantu z přízí typu Sport.

Návod jsme s Caitlininým svolením přeložily do češtiny a doufáme, že i přes technické potíže ho Caitlin nahraje na Ravelry. Než bude ale na stránkách dostupný, rády vám ho pošleme e-mailem proti dokladu o zakoupení originálního návodu. Stačí nám tedy napsat na e-mail info@woolpoint.cz, přiložit doklad o platbě a my vám obratem pošleme českou verzi návodu.

IMG_0336_jpg_medium2 
 
 

A teď - co je to vlastně ten KAL?

KAL je zkratkou anglického Knit Along, tedy "společné pletení". Jedná se o společné pletení jednoho konkrétního projektu, případně o pletení libovolného návodu na dané téma nebo od jednoho určeného designéra. 

KAL je ale hlavně zábava, kdy můžeme společně sdílet své nápady, pokroky i nezdary. Svoje fotky a postřehy směrujte do naší facebookové skupiny Knit & Talk.

Zúčastnit se může každý!

Co k tomu potřebujete? Stáhnout si návod na Ravelry (přímý odkaz výše), použít přízi zakoupenou z Woolpointu a pustit se do toho!

KAL není soutěž, je to zábava!

IMG_0307

Jak dlouho KAL trvá?

Nahoďte, kdy chcete!

Jediný termín, který je pevný, je konec KALu a to 29. února 2024. 

Když nám do tohoto termínu pošlete fotku vašeho upleteného svetru z příze z Woolpointu, zařadíme vás do slosování o pěknou pletařskou cenu!

Fotky posílejte na e-mail info@woolpoint.cz

Pokud nestíháte, nic se neděje, pleteme přece hlavně pro potěšení!

 IMG_0280_medium2

Odkazy

Budeme mít velkou radost, pokud se přidáte k naší skupině na Facebooku Knit & Talk a budete s námi sdílet svoje pokroky nebo si přijdete pro radu!

Techniky a tipy pro vyplétání najdete na našem YouTube kanálu Woolpoint.

Pro ty, co nás sledují i na Instagramu - budeme moc rády, když budete sdílet své pokroky a pletací zážitky s naším KALem a označíte nás #kalwoolpoint a @woolpointcz 

 20220520-liv-1066_medium2 

Z čeho plést?

Pro insipiraci jsme pro vás vybraly vhodné příze, které můžete zakoupit v našem obchodě a ze kterých bude váš Easy V naprosto jedinečný!  

Jak už jsme zmiňovaly, svetr je v originálním provedení pletený z příze typu Worsted (lze nahradit i lehčím DK). Má jednu hlavní barvu a tři barvy na výplet. Můžete použít přízi typu Spincycle Yarns, podobně vzorující s přechody. Pro tuto příležitost jsme pro vás objednaly novinku od firmy Schoppel Wolle Alb Zauber Extra. Zatím nenabízí mnoho odstínů, ale určitě se dají vybrat zajímavé kombinace. Přízi najdete ZDE.

Výplet bude samozřejmě krásný i v ručně barvených nebo jednobarevných přízích.

Vybírat tu pravou kombinaci pro váš svetr může tady (Worsted) a tady (DK).

 

SPRING_SUMMER-120_medium2

 

Může se ale stát, že si budete přát svetr z tenčí příze síly Sport, na výplet pak můžete použít buď přímo Spincycle Yarns Dyed In The Wool nebo jako variantu Zauberball Edition 3. A nebo samozřejmě cokoliv jiného, fantazii se meze nekladou!

U slabší příze je ale velmi důležité si poctivě uplést vzorek a podle něj správně určit pletenou velikost. Kalkulačku na přepočet vzorků najdete například na tomto odkazu https://marreiknits.wz.cz/ 

S největší pravděpodobností budete muset pohnout s pletenou velikostí svetru o jednu až dvě velikosti výš. Např. běžně nosíte velikost 3, ale po upletení a přepočítání vzorku na tenčí přízi budete plést velikost 5. Není se ale čeho bát, protože návod je navržen pro velikosti 1 - 10.

Příze síly Sport si můžete vybírat ZDE.

IMG_0320_jpg_medium2

 

Těšíme se na všechny vaše svetry a doufáme, že si společné pletení užijete!