Zimní MiniKAL 2023/24

Zima je za dvěřmi, pojďte si s námi uplést rychlý zimní projekt!

Letos jsme pro vás vybraly a přeložily návod na nádherné vyplétené ponožky Seward Socks od designérky Caitlin Hunter!

 

IMG_8159_jpg_medium2

 

Sama Caitlin o ponožkách říká: "Ponožky Seward Socks dokonale odpovídají mojí představě ponožek do pohorek. Na Aljašce nosím pohorky v podstatě celoročně, a pokud jde o mě, vždycky si do nich musím vzít i ručně pletené ponožky. Spojením výpletu a copánků vzniká zábavné pletení s úžasným výsledkem! Ponožky se pletou od lemu dolů a pata je řešená zkrácenými řadami."

Návod jsme s Caitlininým svolením přeložily do češtiny a doufáme, že i přes technické potíže ho Caitlin nahraje na Ravelry. Než bude ale na stránkách dostupný, rády vám ho pošleme e-mailem proti dokladu o zakoupení originálního návodu. Stačí nám tedy napsat na e-mail info@woolpoint.cz, přiložit doklad o platbě a my vám obratem pošleme českou verzi návodu.

 

1B05F735-B6B8-46BE-8E26-74ADAFC1FEB4_1_105_c_medium2 
 
 
 

Ponožky jsou v originále pletené z příze Le Petite Lambswool, a jsou ideální na spotřebování zbytků z jiných projektů,

Použít můžete samozřejmě jakoukoliv jinou přízí tloušťky Fingering nebo Light fingering. Doporučujeme ale použít ponožkové příze s příměsí nylonu nebo 100% vlnu.

 

IMG_8149_medium2

 

A teď - co je to vlastně ten KAL?

KAL je zkratkou anglického Knit Along, tedy "společné pletení". Jedná se o společné pletení jednoho konkrétního projektu, případně o pletení libovolného návodu na dané téma nebo od jednoho určeného designéra. 

KAL je ale hlavně zábava, kdy můžeme společně sdílet své nápady, pokroky i nezdary. Svoje fotky a postřehy směrujte do naší facebookové skupiny Knit & Talk. 

Zúčastnit se může každý a je k tomu potřeba jen jedna jediná věc, stáhnout si návod na Ravelry (přímý odkaz výše) a pustit se do toho!

KAL není soutěž, je to zábava!

IMG_8167_jpg_medium2

Jak dlouho KAL trvá?

Nahoďte kdy chcete!

Jediný termín, který je pevný, je konec KALu a to 29. února 2024.

Když nám do tohoto termínu pošlete fotku alespoň jednoho upleteného kousku z příze z Woolpointu, zařadíme vás do slosování o pěknou pletací cenu!

Fotky posílejte na e-mail info@woolpoint.cz

Pokud nestíháte, nic se neděje, pleteme přece hlavně pro potěšení!

IMG_8153_jpg_medium2 

 

Odkazy

Budeme mít velkou radost, pokud se přidáte k naší skupině na Facebooku Knit & Talk a budete s námi sdílet svoje pokroky nebo si přijdete pro radu!

Pro ty, co nás sledují i na Instagramu - budeme moc rády, když budete sdílet své pokroky a pletací zážitky s tímto KALem a označíte nás. :) Použivejte hashtag #kalwoolpoint

 Těšíme se na všechny vaše upletené ponožky a doufáme, že si společné pletení užijete!